ساخت آینه دکوراتیو با روش های آسان و خلاقانه با آموزش ساخت
در این مطلب تاپ ناز آموزش ساخت آینه دکوراتیو را به شما توضیح می دهیم. در دیزاین منزل از وسایل مختل می توان استفاده کرد که یکی از آنها آینه های دکوراتیو است که نقش مهمی در دیزاین منزل دارند. به همین جهت در ادامه این مطلب چند نمونه از آینه دکوراتیو و روش ساخت […] نوشته ساخت آینه دکوراتیو با روش های آسان و خلاقانه با آموزش ساخت اولین بار در مجله...

در این مطلب تاپ ناز آموزش ساخت آینه دکوراتیو را به شما توضیح می دهیم. در دیزاین منزل از وسایل مختل می توان استفاده کرد که یکی از آنها آینه های دکوراتیو است که نقش مهمی در دیزاین منزل دارند. به همین جهت در ادامه این مطلب چند نمونه از آینه دکوراتیو و روش ساخت آن را به شما توضیح می دهیم.

آینه های دکوراتیو امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرند و جزو وسایل تزیینی و پرکاربرد هستند که دارای طرح، شکل و رنگ های مختلف هستند. این آینه های تزیینی دارای قاب هایی شیک و لوکس هستند و می توانند جایگزین آینه های عادی منزل شوند.

در دیزاین منزل مدرن به کار بردن آینه با طرح های زیبا و شیک یکی از ایده های خوب است که هم کاربرد اصلی خود را دارد و هم برای تزیین و نورپردازی خانه نقش زیادی دارد.

آینه ها می توانند با انتخاب مناسب زیبایی خاصی به خانه شما دهند، نورپردازی جالبی را اجرا می کنند و محیط کوچک منزل را بسیار باز و بزرگ تر به نمایش می گذارند. آینه های دکوراتیو را می توانید در بخش های مختلف منزل مانند اتاق خواب، راهرو، سالن زیبایی، سرویس بهداشتی و … استفاده کنید.

نحوه انتخاب بهترین محل برای نصب اینه دکوراتیو

یکی از عوامل مهم در استفاده از وسایل تزیینی، انتخاب محلی خوب برای نصب آینه است، اغلب آینه هایی که در بلندی وصل می شوند عکسی از سقف را منعکس می کنند که به همین دلیل برای فضاهای کوچک پیشنهاد می شوند، ولی در محیط هایی که دارای ارتفاعی بلند هستند؛ آینه بهتر است در قسمت پایین نصب شود.

آموزش ساخت آینه دکوراتیو زیبا و شیک در منزل

وسایل لازم

آینهقالب لاتکس با طرح بوته و گلرنگ (سفید)پلاستر سفید رنگ (پاریس)سنبادهقلم موچسبچسب نواریروش اول : آینه پتینه

در نخستین مرحله با استفاده از سنباده چارچوب اطراف آینه را صاف و یکدست کنید؛ به وسیله پارچه آن را تمیز کنید و بخش خارجی آینه را با چسب نواری برای جلوگیری از آلوده شدن به رنگ، بپوشانید و یا آینه را از قاب خارج کنید.

روی سطح قاب را با رنگ سفید، رنگ کنید و این کار را چند بار تکرار کنید تا رنگ یکنواختی داشته باشید.

در این مرحله یک و نیم پیمانه را در یک پیمانه آب اضافه کنید و ترکیب کنید و هم بزنید تا یکنواخت شود؛ سپس این ترکیب را درون قالبی بریزید و منظر باشید که خشک شود.

پس از طی شدن زمان 30 دقیقه، حالا آنها خشک شده اند و شکل گرفته اند و باید با دقت از قالب خارج شوند.

به همین ترتیب به این روش ادامه دهید تا تعداد زیادی از این قطعات ساخته و سطح قاب اینه پوشیده شود. پس از کامل شدن تعداد لازم از این قطعات آنها را با استفاده از رنگ سفید رنگ آمیز نمایید.

بعد از این مرحله و پایان رسیدن رنگ آمیزی، قطعات آماده شده را روی قاب آینه بچینید تا شکل دلخواه را به تصویر کشیده شود، با استفاده از چسب آن را محکم کنید.

نکات طلایی

کل پلاستر را با هم ترکیب نکنید، زیرا در مدتی که قطعات ریخته شده در قالب خشک شوند؛ مابقی پلاستر سخت می شود، روش دیگر این است که تعداد قالب های استفاده شده را بیشتر کنید.

در موقع انجام این مراحل بهتر است از دستکش استفاده کنید. می توانید به جای قطعات پلاستری از قطعات گچی استفاده کنید.

در انتخاب طرح مورد نظر آزاد هستید، می توانید هر طرحی را که می خواهید استفاده کنید.

قالب لاتکس قالب هایی مرتجع هستند که در قنادی ها و برای شیرینی پزی استفاده می شوند و پلاستر از گچ سفید می باشد.

مطلب پیشنهادی: نقش آینه در زیبایی دکوراسیون + تصاویری از به کار بردن آینه

وسایل لازم
اسپری رنگ براق طلایی رنگماژیکآینه (مربعی)خط کش فلزیبرچسب بدون رنگ شیشهکاترلوازم برش شیشهروش دوم: با شیشه

قبل از هر چیزی باید گفته شود که آینه مربع شکل خود را می توانید به هر سایزی که می خواهید انتخاب نمایید.

در نخستین مرحله از هر طرف مربع؛ ۱۰ سانتی متر (در میان ضلع باشد) مشخص کنید، پس از آن از هر گوشه آینه تعداد ۴ مثلث جدا نمایید.

سپس در مرحله ی دوم شکل هایی هندسی بر روی اضلاع آن طراحی و رسم نمایید.

حالا برچسب بدون رنگ را بر روی آینه چسبانده و پهنای خط های کشیده شده را به وسیله ی کاتر ببرید؛ در پایان رنگی که مد نظر دارید را اسپری نمایید.

و در آخرین مرحله پس از اسپری رنگ بخش های اضافه برچسب را بکنید.

آینه دکوراتیو زیبا و شیک شما آماده است.

امیدواریم بتوانید با این مطلب آینه دکوراتیو شیک و خاصی را خودتان بسازید و از آن در دکوراسیون منزل بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: مدل های قاب آینه ای + ایده هایی برای ساخت قاب های آینه به شکلی زیبا و شیک